Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Ruszyła X jubileuszowa edycja Liderów Ochrony Zdrowia
Ruszyła X jubileuszowa edycja Liderów Ochrony Zdrowia

To już 10. jubileuszowa edycja jednego z flagowych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi, której celem jest działalność wspierająca rozwój gospodarczy, osobisty i innowacyjność, a także edukacyjna. Liderzy Ochrony Zdrowia to program skupiający osoby, które chcą się angażować w rozwój sektora ochrony zdrowia. Z setek aplikujących wyłoniono 22 kandydatów, którzy przez trzy miesiące brać będą udział w warsztatach, szkoleniach i wykładach. Projekt ma im pomóc w przyszłości stać się liderami w sektorze ochrony zdrowia. 23 listopada 2023 r. odbędzie się wielki finał programu.

 

Przyszłość – zróbmy to razem!

Polski system ochrony zdrowia od lat nie wypada najlepiej w międzynarodowych rankingach. Także w opinii pacjentów i przedstawicieli zawodów medycznych jego stan nie jest zadowalający. Biorąc to pod uwagę oraz uwzględniając wyzwania demograficzne, przed jakimi stoi nasze społeczeństwo, pewnym jest, że potrzebne jest zainicjowanie debaty społecznej, której celem powinno być zredefiniowanie sposobu funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w naszym kraju. Czy mamy jeszcze czas, aby czekać z reformami? Czy brak odważnych decyzji nie przełoży się na dalsze zmniejszanie efektywności systemu, a tym samym – nie ograniczy dostępu do leczenia pacjentom? Czas zmian nadszedł właśnie teraz!

Jubileuszowa 10. edycja programu edukacyjnego Liderzy Ochrony Zdrowia to dobry moment na podsumowanie zmian, do jakich dochodziło w ostatnich latach w ochronie zdrowia. Osoby biorące udział w programie wraz z wiodącymi ekspertami systemowymi, podczas cyklu specjalnie przygotowanych warsztatów i wykładów, zastanowią się nad tym, co w ostatnich latach zakończyło się sukcesem a co porażką. X edycja nie będzie wyłącznie opierać się na analizie przeszłości. Uczestnicy, jako liderzy jutra, spróbują również zidentyfikować obszary, które wymagają pilnej poprawy i jednocześnie – zaproponować strategie i cele do osiągnięcia na najbliższe lata. Założeniem programu jest uświadomienie uczestnikom, że każda zmiana musi nieść za sobą poprawę jakości i służyć dobru pacjenta. Efektem wspólnej pracy uczestników będzie stworzenie dekalogu koniecznych do wprowadzenia zmian.

Prowadzone przez ekspertów zajęcia będą dotyczyły pięciu modułów tematycznych:

1. Zmiany systemowe

2. Zmiany społeczne

3. Zmiany technologiczne

4. Rewolucja branży farmaceutycznej

5. Kompetencje lidera jutra w ochronie zdrowia

Partnerstwo kluczem do wiedzy

Program Liderzy Ochrony Zdrowia to nie tylko porządna dawka wiedzy, ale także nieformalne spotkania z ekspertami z branży, czy alumnami programu, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z sektora ochrony zdrowia. To również szansa na zdobycie co najmniej dwumiesięcznego, płatnego stażu w jednej z firm partnerskich.

Partnerem strategicznym tegorocznej edycji Liderów Ochrony Zdrowia ponownie została grupa Scanmed, lider wśród prywatnych operatorów medycznych pod względem zakresu świadczonych usług. W ich skład wchodzi m.in. opieka ambulatoryjna, opieka specjalistyczna, diagnostyka i leczenie szpitalne. Jest obecna w blisko 40 lokalizacjach w całej Polsce. Zapewnia pacjentom dostęp do wysokiej jakości metod leczenia, nowoczesnego sprzętu medycznego i wysokokwalifikowanych specjalistów. Prowadzi dwa pełnoprofilowe wielospecjalistyczne szpitale – Szpital Św. Rafała w Krakowie oraz Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni, które należą do Sieci Szpitali. Ich ofertę uzupełniają centra medyczne, w tym specjalna oferta dla środowiska akademickiego. Posiada istotny udział w rynku usług kardiologicznych w całej Polsce – prowadzi centra kardiologiczne zapewniające kompleksową diagnostykę i leczenie w ramach kardiologii zachowawczej, interwencyjnej i elektrofizjologii.

10. edycję programu wspierają:

Patronaty Honorowe: Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia,

Partner Strategiczny: Grupa Scanmed, 

Partner Złoty: Eli Lilly and Company, 

Partnerzy: Asseco Poland, AstraZeneca Poland, Boehringer Ingelheim Poland, GSK, Medtronic Poland, Novartis Poland, Philips Polska, Roche Polska, 

Partnerzy Wspierający: Aidify, Doctor.One, Instytut Matki i Dziecka, Fundacja Podaruj Dane, Polska Federacja Szpitali (PFSz), Światowe Centrum Słuchu (World Hearing Center), 

Patronat Medialny: Biotechnologia.pl, Co w Zdrowiu, dlaStudenta.pl, farmacja.net, Kariera w farmacji, medexpress.pl, MEDtube.net, Pharma.info.pl, Puls Medycyny, Rynek Zdrowia, Zdrowotnasfera.pl.

Źródła

Fot. Fundacja im. Lesława A. Pagi

KOMENTARZE
Newsletter