Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
SAS pomaga szpitalom analizować zapotrzebowanie na łóżka i respiratory

Gdy wzrasta liczba osób zakażonych SARS-CoV-2, kluczowe jest sprawne zarządzanie sprzętem medycznym, określenie gdzie są wolne łóżka i respiratory na oddziałach intensywnej opieki. Przy współpracy z SAS, Instytut im. Roberta Kocha (RKI) i Deutsche Fachgesellschaft für Intensivmedizin (DIVI) uruchomiły platformę informacyjną pozwalającą określić dostępności tych kluczowych zasobów.

 

 

Instytut im. Roberta Kocha oraz Deutsche Interdisziplinäre Vereinigung für Intensiv- und Notfallmedizin stworzyły platformę informacyjno-predykcyjną zawierającą dane na temat łóżek i respiratorów na oddziałach intensywnej opieki, co umożliwia określenie ich dostępności oraz zapotrzebowania na ten sprzęt. SAS, lider analityki biznesowej, we współpracy z RKI, wdrożył rozwiązanie w ciągu zaledwie kilku dni.

Dzięki zaawansowanej analityce, system informatyczny nie tylko udostępnia dane na temat bieżącego wykorzystania łóżek na oddziałach intensywnej opieki, ale także pozwala określić zapotrzebowania na nie. Dzięki temu organizacje rządowe i szpitale mogą odpowiednio oszacować dostępność tych zasobów. Rozwiązanie umożliwia również wygenerowanie interaktywnych raportów, co wpływa na lepsze zarządzanie zasobami ludzkimi i środkami w opiece medycznej.

– Naszym priorytetem jest pomoc ludziom na całym świecie w pokonaniu obecnego kryzysu. Dlatego też podjęliśmy decyzję o współpracy z RKI przy stworzeniu dedykowanej platformy. SAS dysponuje ogromnym doświadczeniem z zakresu rozwiązań i usług dla organizacji z sektora medycznego – mówi Patryk Choroś, Business Development Director w SAS. Liczne, podobne projekty, które zainicjowaliśmy w przeszłości, są przykładem naszego zaangażowania. Sytuacja jednak nigdy nie była tak krytyczna jak obecnie.

Podczas realizacji tego projektu SAS współpracował z PRODYNA IT Consulting, jedną z wiodących europejskich firm zajmujących się tworzeniem rozwiązań z zakresu cloud computing dla użytkowników indywidualnych.

Źródła

Fot. https://pixabay.com/pl/photos/gojenie-zdrowienie-pacjent-trzyma%c4%87-4054923/

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter