Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Scope Fluidics ma zamiar wprowadzić akcje na rynek regulowany GPW w 2021 r.
Scope Fluidics ma zamiar wprowadzić akcje na rynek regulowany GPW w 2021 r.

Scope Fluidics – notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna, która opracowuje innowacyjne projekty z zakresu diagnostyki medycznej – podjęła decyzję ws. przejścia spółki z rynku NewConnect na rynek regulowany GPW. Dynamiczny rozwój firmy oraz elastyczne zabezpieczanie finansowania projektów z EBI sprzyjają wprowadzeniu notowań spółki na rynek regulowany GPW.

 

 

– Rozwój projektów i całej naszej firmy, sprzyjające prognozy dla rynku diagnostyki molekularnej, a także rosnąca wartość rynkowa Scope Fluidics pozwalają nam poważnie myśleć o przeniesieniu notowań na regulowany rynek GPW. Chcemy w ten sposób zwiększyć rozpoznawalność spółki i otworzyć się na szerszą grupę inwestorów, w tym także globalnych. Uważam również, że obecność wśród największych spółek notowanych na polskiej giełdzie wzmocni naszą pozycję na rynku medtech. Jest to również krok wpisujący się w wieloletnie plany rozwoju Scope Fluidics – tj. pracy nad 2-3 projektami równolegle – mówi Szymon Ruta, Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy Scope Fluidics.

Scope Fluidics planuje zmienić rynek notowań w 2021 r. Aktualnie spółka rozpocznie analizy, których celem będzie wskazanie optymalnego terminu, scenariuszy oraz warunków, na jakich miałoby nastąpić wprowadzenie akcji spółki na rynek regulowany GPW. Dołączenie Scope Fluidics do grona spółek notowanych na rynku regulowanym GPW wymaga wzięcia pod uwagę wielu kryteriów dotyczących m.in.: korzyści związanych z poszerzeniem grona podmiotów profesjonalnych mogących inwestować w akcje spółki (zarówno polskich, jak i zagranicznych instytucji), zewnętrznych warunków gospodarczych, kwestii zwiększenia wiarygodności spółki, sytuacji finansowej i operacyjnej, ewentualnych zdarzeń i okoliczności, które mogłyby mieć charakter strategiczny, a także kosztów związanych z debiutem spółki.

Obecnie firma pracuje nad dwoma innowacyjnymi systemami do diagnostyki medycznej. Scope Fluidics jest w stanie realizować projekty z wykorzystaniem różnych zasobów finansowych. Każdy projekt może być finansowany przy wykorzystaniu grantów, a także środków pozyskanych od Europejskiego Banku Inwestycyjnego i inwestorów. Spółka podejmuje działania, aby źródła finansowania były możliwie jak najbardziej elastyczne oraz optymalne. 

KOMENTARZE
Newsletter