Znajdź nas na:

Elipsometr spektrometryczny V-WASE, J.A. WOOLLAM

Data publikacji: 19.01.2014
Elipsometr spektrometryczny V-WASE
Nazwa sprzętu
Elipsometr spektrometryczny V-WASE Typ / model
V-WASE Producent
J.A. WOOLLAM Kategoria
Laboratorium testujące:
Limit_150_logo_cbmm Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN
Autor testu:
Bartosz Głębocki
Wyszukaj Zapytaj Zamów
Alabin_100

Spis treści
  • ROZMIAR
  • ZASTOSOWANIE
  • OBSŁUGA i FUNKCJONALNOŚĆ
  • DOSTĘPNOŚĆ SERWISU
  • ZALETY
  • WADY

Elipsometr jest urządzeniem służącym do pomiaru właściwości optycznych cienkich warstw, tj. grubości d (do ~1μm) oraz współczynnika załamania n i współczynnika absorpcji k. Przyrząd wykorzystuje zjawisko polegające na zmianie polaryzacji światła padającego na próbkę z liniowej na eliptyczną po jego odbiciu. Metoda pomiaru nie jest więc inwazyjna, próbkę po pomiarze można wykorzystać do dalszych badań. Ponieważ pomiar wykorzystuje zjawisko odbicia światła wymagane jest, aby próbka była gładka tak, aby umożliwić dotarcie jak najwięcej światła do detektora. Konfiguracja aparatu zapewnia zarówno pomiary rutynowe w warunkach atmosferycznych, jak i pomiary w atmosferze odpowiedniego gazu przy termostatowanym podłożu. Można również wykonywać pomiary optyczne (x, y) z mapowaniem próbki.Czytaj dalej...


Portal Labnews.pl informuje, iż wszystkie zamieszczone na stronie internetowej testy sprzętów laboratoryjnych są wykonywane przez niezależnych testerów, nie mających żadnych powiązań z producentami lub dystrybutorami danego sprzętu. Podane informacje stanowią subiektywną ocenę testera.

Pasaż laboratoryjny

equipment_tests

Laboratoria w Polsce

Mając na względzie ochronę i bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, firma Bio-Tech Media sp. z o.o., przykładając szczególną wagę do ich ochrony, dostosowała swoje zasady ich przetwarzania do obowiązującego od dnia 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679

Nasza zaktualizowana polityka prywatności wprowadza wszystkie pozytywne zmiany, w tym sposób, w jaki zbieramy, przetwarzamy i przechowujemy Twoje dane osobowe. Przedstawia sposób, w jaki możesz się z nami skontaktować, aby skorzystać z przysługujących Ci praw.

W tej chwili nie musisz podejmować żadnych działań, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności ›
Rozumiem