Znajdź nas na:

II Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej

26 listopada 2013 roku w warszawie odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej. Tematyka tegorocznego spotkania skoncentrowana była wokół aktualnych wydarzeń w branży, jak również wymiany doświadczeń między przedstawicielami sektora chemii budowlanej.

Uczestnicy  mogli wysłuchać wystąpień przygotowanych zarówno przez polskich, jak i zagranicznych przedstawicieli z branży chemii budowlanej. Prezentacje dotyczyły między innymi: różnych możliwości pozyskiwania  funduszy unijnych  na działalność budowlaną, czynników stanowiących o atutach i ograniczeniach polskiego przemysłu chemii budowlanej w porównaniu z zagranicznymi. 

W pierwszej części spotkania prelegenci prezentowali produkty dostępne na polskim rynku, natomiast druga część skoncentrowana była wokół przeglądu surowców w ujęciu globalnym. Od rana, równolegle odbywały się warsztaty konsultacyjne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.  

Konferencje rozpoczął  Robert Rodzik z  Selena SA opowiadając o najnowszych trendach w murowaniu materiałów ściennych o dużej dokładności wymiarowej, jak również przedstawił przełomową technologię budowania z wykorzystaniem poliuretanowej zaprawy murarskiej cienkowarstwowej Tytan Professional. Kolejny prelegent - Włodzimierz Krupa z Caparol Polska Sp. z o.o. omówił nowe rozwiązania w zakresie systemów ociepleń na przykładzie zbrojonego  włóknem węglowym nowego produktu firmy - CARBON. O  innowacyjnym narzędziu komunikacji z konsumentem, które sprawdza się w sektorze chemii budowlanej - Dulux Let’s Colour - opowiedział  Piotr Cywiński  Akzo Nobel  Decorative Paints Sp. z o.o. Omawiając strategie, cele i założenia - Dulux Let’s Colour zademonstrował w jaki sposób warto zachęcać i inspirować konsumentów, by stali się zadowolonymi i lojalnymi klientami.

W drugiej części wystąpili zagraniczni goście. Jako pierwszy głos zabrał Hendrik Ahrens z koncernu Clariant prezentując zalety dodawania środków dyspergujących do barwników do farb elewacyjnych i wierzchnich warstw systemów izolacji zewnętrznej. Clariant opracował uniwersalny środek dyspergujący do barwników organicznych i nieorganicznych, umożliwiający tworzenie barwników z pigmentami nieorganicznymi, które przeznaczone są do barwienia farb do elewacji, wierzchnich warstw systemów izolacji zewnętrznej oraz tynków. Następną prezentacja dotyczyła wodoodpornych środków dla autoklawizowanego betonu komórkowego, które zawierają silany i siloksany. Jean-Paul Lecomte z Dow Corning Corporation przedstawił zastosowanie zintegrowanego dodatku hydrofobowego na bazie siloksanu przeznaczonego do cementu AALC. Następnie Michael Averdick z koncernu Lanxess wyjaśnił dlaczego tak ważne jest zachowanie równowagi w zakresie łączenia materiałów budowlanych z tendencjami kolorystycznymi. Możliwość wykorzystania barwionych materiałów budowlanych, takich jak betonowe bloki dachowe lub kostka brukowa stanowi istotny element projektowania świata, w którym żyjemy. Barwione produkty betonowe istnieją na rynku już od kilku dekad, a ich sposób produkcji obecnie niewiele się różni od produkcji elementów niebarwionych – tłumaczył Michael Averdick.

Ostatnią częścią konferencji była debata dotycząca potencjału rynku chemii budowlanej oraz prognoz na przyszłość. Jednocześnie zaprezentowano  wyniki raportów dotyczących obecnej sytuacji na rynku chemii budowlanej. W debacie panelowej uczestniczyli: Wojciech Gorzeń (dyrektor Simon – Kucher & Partners), Jacek Michalak (wiceprezes Grupy Atlas), Janusz Naglik (prezes zarządu i dyrektor generalny Akzo Nobel Decorative Paints), Bartłomiej Sosna (analityk PMR) oraz Andrzej Ulfig (prezes firmy Selena).

 

 

Komentarze napędza: Disqus

Pasaż laboratoryjny

articles

Laboratoria w Polsce

Mając na względzie ochronę i bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, firma Bio-Tech Media sp. z o.o., przykładając szczególną wagę do ich ochrony, dostosowała swoje zasady ich przetwarzania do obowiązującego od dnia 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679

Nasza zaktualizowana polityka prywatności wprowadza wszystkie pozytywne zmiany, w tym sposób, w jaki zbieramy, przetwarzamy i przechowujemy Twoje dane osobowe. Przedstawia sposób, w jaki możesz się z nami skontaktować, aby skorzystać z przysługujących Ci praw.

W tej chwili nie musisz podejmować żadnych działań, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności ›
Rozumiem